RESULTS
Vzory žádostí - nový zákon o zbraních

Vzory žádostí - nový zákon o zbraních

 

Převzato z KOPS.CZ

PRAKTICKÉ RADY OHLEDNĚ NOVÉHO ZÁKONA O ZBRANÍCH


Vzory vyplněných žádostí:

Držitel ZP - zásobníky: http://www.kops.cz/userFiles/Zasobniky-vzor-ZP.pdf

Držitel ZP - střelivo A-I: http://www.kops.cz/userFiles/Strelivo-A-I-vzor-ZP.pdf

Držitel licence - zásobníky: http://www.kops.cz/userFiles/Zasobniky-vzor-ZL.pdf

Držitel licence - střelivo A-I: http://www.kops.cz/userFiles/Strelivo-A-I-vzor-ZL.pdf


Stáhněte si tedy vzor, místo předvyplněných kolonek napište vlastní údaje.

Jako důvod výjimky jsem zaškrtnul všechno reálně možné použitelné, ale stačí (a i doporučuji) zaškrtnout klidně i jen jeden důvod, ten nejbližší Vašemu použití (u ZP (střelivo i zásobníky) např.  ochrana života zdraví nebo majetku v citlivých prostorách, na ZL podle skupin - já mám F (výuka a výcvik), tak bych mohl zaškrtnout výcvik nebo podílení se na zabezpečování nebo ochraně).

Důležité je, že když zaškrtnete 1 důvod a použijete to pak z jiného důvodu, nic se neděje. Podobně jako když jdete na závody s pistolí, u které jste zaškrtli jako důvod ochrana života, zdraví nebo majetku).

Jakmile budete mít vyplněno, odešlete žádost (můžete klidně všechny jednou zprávou) buď datovou schránkou na adresu příslušného Krajského ředitelství policie (buď na to je web, nebo já doporučuji aplikaci Datovka), nebo podepište PDF a pošlete mailem na adresu příslušného útvaru policie a pak už jen čekejte na rozhodnutí. Doporučuji někam, kam to půjde (já to napsal do subjektu zprávy) krátké info "Rozhodnutí prosím zaslat zpět sem do Datové schránky" (resp. "do mailu", podle toho, jak to budete posílat).

Jakmile Vám rozhodnutí dorazí, z důvodu právní jistoty ještě doporučuji pro rozhodnutí o nadlimitních zásobnících sepsat dokument ve smyslu: "vzdávám se práva odvolání proti vašemu rozhodnutí: ČJ 123-22585/ČJ-0123-IZ-AA" a opět to odeslat. Odesláním vzdání se práva odvolání se rozhodnutí stává platným okamžitě (u střeliva je na to kolonka na žádosti, u zásobníků ne 

Rozhodnutí o střelivu A-I Vám reálně umožní nabít do krátké zbraně střelivo se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku.

Rozhodnutí o zásobnících Vám umožní jednal bez problémů přijít do krámu a koupit dlouhé banány, ale hlavně - nebudete na střelnici při půjčování zbraní mezi sebou řešit, jestli svůj dlouhý zásobník můžete zasunout do zbraně, kterou vám půjčil vedle stojící kolega apod... Stejně tak nemusíte u vlastních zbraní řešit, jestli je máte zaregistrované jako B nebo A-I (např. pro cestu do zahraničí je lepší mít zbraně jako B a k tomu generální výjimku na zásobníky - kdo ví, jak se v Německu budou koukat na to, když tam pojedee na IPSC závod s puškou v kategorii A-I a tak...).

Na závěr - nespěchejte na všechno najednou. Myslím, že následující měsíc má na každém OSZBM každý policista o práci postaráno až až.