VÝSLEDKY
USPSA OAKLEY CHALLENGE 2020

USPSA OAKLEY CHALLENGE 2020

Na konci dubna se na střelnici v Oblekovicích uskuteční závod dle pravidel USPSA (United States Practical Shooting Association) pod názvem OAKLEY CHALLENGE 2020.  Závody USPSA jsou velmi podobné závodům IPSC, je tu ale několik rozdílů, na které je třeba upozornit. Někteří z vás se již jistě setkali s papírovými terči USPSA. Hodnotící zóny jsou od roku 2018 stejné jako zóny na IPSC terčích.

 uspsa.jpg

Další významný rozdíl v pravidlech je možnost pohybu závodníků ve střelecké situaci. Zatímco v IPSC je zakázáno pohybovat se mimo vyznačený prostor, v USPSA je to dovoleno. Avšak mimo vyznačený prostor se nesmí střílet, za každý takový výstřel je závodník potrestán procedurou (-10bodů). Závodník si tedy může zkrátit cestu k nejbližšímu místu střelby i mimo vyznačený prostor.

USPSA nabízí střelcům více divizí (Limited, Limited 10), ty však v závodě Oakley Challenge nebudou vypsány. Zůstaneme u známých divizí IPSC - Open, Production, Standard, Classic (Single Stack), Revolver, Production Optics, PCC.

V IPSC již zrušené hodnocení VIRGINIA (určený maximální počet ran) je v USPSA stále využívano, zejména v tzv. klasifikačních situacích. Jednu takovou si budete mít možnost v závodě vyzkoušet. 

Stages: pdf Oakley Challenge Match Book (1.76 MB)

Registrace do závodu bude otevřena 1.2.2020 ve 12,00h na adrese: http://alsaproteam.cz/kalendar/detailudalosti/409/-/uspsa-oakley-challenge-2020

Použití velkých USPSA terčů, zkracování cest a dynamické pojetí střelby činí ze závodů USPSA velmi návykovou záležitost. Hlavní cenou v tombole jsou brýle Oakley v ceně 4000,-Kč.

Těšíme se na viděnou

Daniela Malá & Martin Novotný

Alsa Pro Team

 

 USPSA-DIAMOND-LOGO.gif